Это было не простое время, 15 июля 1914
года, началась Первая мировая
война. Этой войне даже не повезло с названием, в то время ее называли Великой
войной или войной Народов, большевики-комунисты
- империалистической. В историю вошла, как Первая мировая. Царское правительство 19 июля
утвердило решение о введении сухого закона. В конце августа запрет продлен на все
время войны. За самогоноварение
наказывалось пятью годами тюрьмы и годом поражения в правах. Не обошлось, конечно, без
эксцессов и сопротивления исполнению указа.
четвер, 13 грудня 2018 р.
субота, 16 червня 2018 р.
САМІСТЬ
Густі сутінки закутали втомлене від червневого спекотного дня місто. З увімкненням вуличних ліхтарів воно перейшло в режим ночі, але містяни не квапилися на спочинок. Навпаки, кінець суботнього дня збирав у центрі міста людей, які шукали розваг. Тільки я, з рюкзаком за плечима, з пристебнутими до нього карематом та спальником, проходив повз гучний гомін веселих компаній, йдучи від людей у темряву ночі. Сьогодні я залишив свою зону комфорту та спокуси маленького острівця цивілізації — моя ночівля мала бути серед лугових трав просто неба. Там я буду сам на сам із природою, смакуватиму її буття, насолоджуватимуся подихом літньої ночі, питиму ніжну ранкову красу.
понеділок, 4 червня 2018 р.
НОЧІВЛЯ ПІД ВІДКРИТИМ НЕБОМ
Взяв та й пішов у ніч насолоджуватись літом.
Річка Тетерів. Захід сонця. Милуюся краєвидом.
(клацнути фото для збільшення його розміру)
(клацнути фото для збільшення його розміру)
вівторок, 10 квітня 2018 р.
УКРАЇНСЬКИЙ БОРЩ
Існує понад 70 описаних рецептів борщу. Але то таке… Я вам розкрию таємницю рецепту справжнісінького українського борщу!
У нас – борщ, у москалів бліда подоба борщу – щі. Та й назва звучить якось по-бідному, немов слово «ні-щі-і-і-й». Недаремно це було відображено народом у приказці: «Щі - хать оващ растовскій палащі!»
Нема нашого овоча… на експорт пішов… покращувати москалям щі.
Для того щоб приготувати гарний борщ, треба взяти міцний казан обов’язково бренду «Україна». Будь-який казан не витримає таку варку, щоб не тріснути і зовсім не розвалитись.
Коли полум’я старанно оближе боки посудини та підігріє розчин патерналізму та підліткового максималізму, тоді для наваристості борщу потрібно покласти декілька огрядних олігархів, попередньо замочивши їх… замочивши їх для пом’якшення в офшорній олії.
Бульйон закипає, бурлить, кришку з казана зриває, то вона працює, готується до вибору. То й вибираємо її – піну – великою шумівкою. Популізму в нашому казані розводити не треба!
За олігархами в казан кидаємо жменю засушених комуняк – ну, які вже є, не сезон. Перед варкою, для набухання, краще їх замочити серед своїх лозунгів на години три.
Потім в бульйон додаємо багате овочеве українське різноманіття: ватників та вишиватників, яничар та козаків, гомосовєтікусів та патріотів.
Не забудьте додати гетьманів… краще брати одного на казан, щоб не побилися, та забрати на всякий випадок у нього булаву. Якщо немає гетьмана, то замінити його можна отаманами, щоправда в кожному регіоні рецепт борщу трохи зміниться.
Додадуть пікантності борщу трохи сєпарів та любителів русскага міра. Їх спочатку потрібно нашаткувати, а потім підсмажити на соняшниковій олії – це придасть страві особливий неповторний смак.
Щоб в казані овочевий народ не створював корупційні схеми та не розводив кумівство, його треба гарно перемішати великим ополоником, а краще москальським черпаком.
Овочевий народ загуде, забулькає: «Всьо пропало… це зрада… зрада зрадная!»
Не панікуйте! Приправте страву спеціями «Слава борщу – смерть щям!», «Борщ понад усе!», «Це перемога!».
Український борщ вариться, кипить, булькає, вирує, кришку підриває. Пройде час, і варіння страви буде завершено. Борщ буде настоюватись в спокої, натягуватись різноманіттям смакових відтінків. Він буде смакувати не тільки українцям, а й кожній людині з усього світу.
Борщ – то є всьо, у ньому сила!
Смачного!
10.04.2018
Тужик Павло
Підписатися на:
Дописи (Atom)