Людській пам'яті притаманно звертатися до минулого, згадуючи рідних, близьких. А ще ота пам'ять серця дає змогу краще зрозуміти сьогодення. Доля кожної родини — то немов краплина води у величезному океані історії. Ясна річ, що й родовід окремої сім'ї не може існувати без якоїсь певної місцевості, суспільних умов, у яких жили люди. Наші пращури знали достеменно свій родовід щонайменше до сьомого коліна. Почали цікавитися ним і теперішні покоління українців. Адже відома істина: народ є, був і буде, якщо матиме, міцне і глибоке коріння.
субота, 26 січня 2013 р.
середа, 23 січня 2013 р.
«ЧОРНОВА» 1944 року
Узимку (було це кілька років тому) ми сиділи за столом у теплій хаті, що майже на окраїні Радомишля. Зими в нас різні, і клімат явно змінюється у некращий бік. Проте за вікном повільно сипався пухнастий сніг, і все було тихо, спокійно.
Господар, міцний, чолов'яга, середній на зріст, рудуватий, із якимись сумними очима, повільно вів мову про своє життя. Виникає в людей іноді така потреба відкрити душу, особливо після чергової чарчини.
понеділок, 14 січня 2013 р.
ВІЙСЬКОВОПОЛОНЕНІ В РАДОМИШЛІ
Цю будівлю, облицьовану сірою плиткою, яка стоїть у центрі міста, знає кожен радомишлянин. Нині там ЗОШ №5 хоча приміщення не відповідає шкільним вимогам. Одначе – будівля давня і зберігає у своїх стінах багато таємниць.
Митрополичий будинок, нині школа №5. Фото Руслана Цілуванського 2009 рік |
В XVIII столітті Радомишль розбудовувався, як столичне містечко уніатської митрополії. Цей замок побудований, як резиденція уніатських митрополитів. Зведено з 1729 по 1746 рр. митрополитом Анастасієм Шептицьким. Майже за 300 років в ньому розташовувалось стільки різних установ, що важко уявити їх кількість.
Підписатися на:
Дописи (Atom)